Dni Wilkowa 2023

W dniach 10-11 czerwca na obiektach sportowych w Wilkowie-Osiedlu odbędzie się sportowo-integracyjny festyn rodzinny.

Poniżej regulamin Olimpiady Sportów Rodzinnych oraz przewidywane konkurencje.

Harmonogram Dni Wilkowa na: facebook.com/WilkowiankaWilkow

R E G U L A M I N

Olimpiady Sportów Rodzinnych

1. Organizatorem Pikniku Rodzinnego w ramach obchodów Dni Wilkowa 2023 jest społeczność sportowa KS WILKOWIANKA Wilków.

2. Celem Pikniku jest aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez sportowo-rekreacyjną rywalizację drużyn rodzinnych.

3. Drużyny składają się z trzech osób (rodzice + dziecko lub rodzic + dwoje dzieci) zgłoszonych do startu do Organizatora w dniu pikniku (do godziny 15:00 w biurze zawodów, na stadionie w Wilkowie-Osiedlu)

4. Drużyny startują w pięciu konkurencjach przygotowanych przez Organizatora zbierając punkty. Suma punktów z pięciu konkurencji da wynik końcowy startów oraz wyłoni najlepsze drużyny Pikniku Rodzinnego, które otrzymają nagrody rzeczowe.

5. Uczestnik przystępując do Pikniku Rodzinnego oświadcza, że znajduje się w stanie zdrowia pozwalającym na udział w Zabawie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za doznane przez Uczestnika szkody osobowe i materialne.

7. Organizator jest uprawniony do dokumentacji zdjęciowej wydarzenia oraz wykorzystania w celach promocyjnych i informacyjnych, w tym umieszczanie na stronach internetowych Organizatora oraz lokalnej prasie. Uczestnicy poprzez wstęp na teren wydarzenia, wyrażają zgodę na utrwalanie oraz rozpowszechnianie przez Organizatora swojego wizerunku.

8. Na Piknik nie wpuszczane będą osoby nietrzeźwe i/lub będące pod wpływem środków odurzających.

9. Każdy Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania niniejszego Regulaminu.

K O N K U R E N C J E

1 konkurencja: RZUT KARNY – zawodnicy każdej drużyny oddają po trzy strzały na bramkę strzeżoną przez bramkarza KS WILKOWIANKA Wilków z wyznaczonego przez Organizatora punktu rzutu karnego. Ustalają jednak punktację w drużynie:

1 zawodnik – strzał celny 3 pkt. 2 zawodnik – strzał celny 2 pkt. 3 zawodnik – strzał celny 1 pkt.

Suma punktów daje wynik końcowy w konkurencji!!!

2 konkurencja: SKOK I RZUT DODAWANY – zawodnicy każdej drużyny oddają rzut „z autu” piłką lekarską (ciężar ustalony do wieku) oraz oddają dwa skoki obunóż w dowolnej, ustalonej przez siebie konkurencji. Odległość całej próby daje wynik końcowy konkurencji !!!

3 konkurencja: SZTAFETOWY BIEG PO KOPERCIEzawodnicy w dowolnie wyznaczonej przez siebie kolejności wykonują sztafetowy bieg po kopercie. Odległość oraz kierunek biegu wyznaczony przez Organizatora. Obowiązuje całkowity zakaz dotykania wyznaczonych tyczek (1 sekunda kary za dotknięcie) Czas końcowy próby daje wynik końcowy konkurencji!!!

4 konkurencja: TOR PRZESZKÓD – szybki jak gepard, skoczny jak kangur, zwinny jak kotdrużyna pokonuje tor przeszkód w formule sztafety złożony z ćwiczeń zawierających podstawowe cechy motoryczne. Na wyznaczony torze przeszkód każda drużyna ustala, który z zawodników pokonuje dana część toru. Łączny czas sztafety daje wynik końcowy konkurencji!!!

5 konkurencja: PRZECIĄGANIE LINYfinałowa konkurencja Pikniku Rodzinnego. Drużyny po losowaniu startują w turnieju przeciągania liny rozgrywanego w systemie pucharowym po wcześniejszym losowaniu (przegrana drużyna odpada). Punktacja w konkurencji: drużyny odpadające w pierwszej rundzie otrzymują 2 pkt., w drugiej rundzie 4 pkt, itd., itd.

Zwycięzcami pikniku rodzinnego jest drużyna, która po zaliczeniu startów we wszystkich konkurencjach osiągnie największą ilość punktów. Punktacja konkurencji (poza przeciąganiem liny) jest związana z ilością startujących zespołów, np. startuje 15 zespołów – za zwycięstwo 15 punktów (+1 bonusowy za wygraną), 2 miejsce 14 punktów, 3 miejsce 13 punktów, itd. Cztery pierwsze konkurencje rozgrywane są jednocześnie (drużyny wybierają same kolejność startu w każdej z nich). Nad przebiegiem konkurencji czuwać będą trenerzy KS WILKOWIANKA Wilków.